Podsumowanie sezonu_2022 sekcja saneczkarstwa lodowego.

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby być zawsze na bieżąco

Sponsorzy

Najważniejszą imprezą sportową w tym sezonie były XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Jesteśmy dumni z tego, iż uczestnikami olimpijskich zmagań byli również zawodnicy naszego klubu. Wojciech Chmielewski, w konkurencji dwójek (wraz z Jakubem Kowalewskim KS Śnieżka Karpacz) uplasował się na dziewiątym miejscu, zaś Klaudia Domaradzka w konkurencji jedynek zajęła dwudzieste siódme miejsce. W konkurencji drużyn, nasi reprezentanci zdobyli wysokie, ósme miejsce.

W ramach rywalizacji ogólnopolskiej odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski oraz Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych. Młodzieżowcy spisali się bardzo dobrze i podczas zawodów zdobyli osiem medali na dwanaście możliwych, dzięki czemu wygrali klasyfikację klubową.

Drużyny :

1 miejsce – Domaradzka K., Tarnawski K., Karaś M. / Poniatowski J.

2 miejsce – Bryk Weronika, Rapalski Jakub, Garbacz Krystian / Houhoud Dominik

Równie dobrze zawodnicy klubu wypadli podczas XXVIII OOM. Zdobyli oni 10 medali (4-4-2) a najlepszym zawodnikiem, zdobywając trzy złote medale w konkurencji jedynek, dwójek i drużyn został Michał Gancarczyk. W klasyfikacji klubowej MKS zdobył pierwsze miejsce – 146,5 pkt.

1 miejsce – Pieron Zuzanna, Gancarczyk Michał, Warzybok Karol /Dutkowski Witold

2 miejsce - Sasak Katarzyna, Miksiewicz Jakub, Szefliński Nikodem /Żmurko Konrad

W ramach Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, nasi najmłodsi zawodnicy, równie dobrze jak ich starsi koledzy, godnie reprezentowali klub. Zdobyli siedem medali z dwunastu możliwych.

Drużyny

1 miejsce - Kołaczek Zuzanna (UKS 15), Talarek Michał, Dybalski Cyprian / Karaś Łukasz
3 miejsce – Pieron Julia (UKS 15), Kwiatkowski Paweł (UKS 15), Jędrzejczyk Zuzanna/Ejszrych Sylwester

Wsród naszych zawodników mamy reprezentantów kraju, którzy uczestniczą w Mistrzostwach Świata i Europy, oraz w zawodach z cyklu Pucharu Świata.

Kadra seniorów :

1. Wojciech Chmielewski
  2. Klaudia Domaradzka
  3. Kacper Tarnawski – 7 miejsce w sztafecie w Pucharze Świata w Soczi

Kadra juniorów :

1. Jakub Karaś / Mateusz Karaś – 5 miejsce w Pucharze Świata Juniorów w Innsbrucku
  2. Jakub Karaś – 9 miejsce w Pucharze Świata Juniorów w Innsbrucku
  3. Anna Bryk – 8 miejsce w Pucharze Świata Juniorów w Innsbrucku

Kadra juniorów młodszych :

1. Arkadiusz Trojga – 9 miejsce w Pucharze Świata Juniorów Młodszych w La Plagne

Wśród naszych zawodników są również uczestnicy zgrupowań Kadry YOG (Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie Pjongjang 2004 - Korea) :

1. Michał Gancarczyk
  2. Karol Warzybok
  3. Zuzanna Pieron
  4. Cyprian Dybalski

W ogólnopolskiej klasyfikacji Systemu Sportu Młodzieżowego, w dyscyplinie sportów saneczkowych, MKS „Karkonosze” – Sporty Zimowe zajął pierwsze miejsce zdobywając 412,75 punktów.

na codzień nasi zawodnicy trenują z trenerami: Przemysław Pochłód, Tomasz Kućmirowski /SMS Karpacz/, Sylwester Poniatowski, Marta Pochłód, Monika Pawlak Warzybok, Robert Dobrowolski

Wszystkie prawa zastrzeżone - Transgraniczne Centrum Turystyki Aktywnej w Jeleniej Górze 2015

Realizacja: lakre.pl