O trasie

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera aby być zawsze na bieżąco

Sponsorzy

O trasie

MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra oraz Szkoła Podstawowa Nr 15  w Jeleniej Górze zapraszają miłośników narciarstwa biegowego, rolkarstwa i jazdy na rowerze na trasy pod Chojnikiem. Trasy znajdują się po prawej stronie ul. Bronka Czecha w kierunku Podgórzyna w sąsiedztwie Karkonoskiego Parku Narodowego. Ukształtowanie terenu oraz podłoże trawiaste na północnym zboczu góry Chojnik przyczynia się do długiego zalegania śniegu. Dukty leśne w kierunku Zachełmia i Podgórzyna oraz Jagniątkowa tworzą naturalne warunki do uprawiania turystyki narciarskiej, pieszej i rowerowej oraz organizacji treningów i zawodów sportowych.

Od września 2013 roku w ramach projektu Saksonia Polska utworzono Transgraniczne Centrum Turystyki Aktywnej, w którego skład wchodzą:

  • Trasa do nartorolek o długości 2 km i szerokości 2,5 - 3 m

Obiekt i trasy biegowe pod Chojnikiem w zarządzie SP 15 Jelenia Góra, położony jest na działkach nr: 161/2, 163 /AM3, obręb 0012/ przy ul. Bronka Czecha 14 w Jeleniej Górze.

Uzupełniony o sztuczny toru do narciarstwa biegowego: do stylu klasycznego i  stylu dowolnego oraz plac zabaw i siłownię zewnętrzną /JBO/.

Szkoła prowadzi klasy sportowe sportów zimowych, a obiekt TCTA to doskonała baza sportowo treningowa dla narciarstwa biegowego, biathlonu i saneczkarstwa. Szkoła posiada również porozumienia z: Międzyszkolnym Klubem Sportowym Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra, Zespołem Szkół Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie /biathlon/ i Karpaczu /saneczkarstwo lodowe/. SP 15  i MKS zatrudnia także wykwalifikowanych trenerów wymienionych dyscyplin sportu, którzy prowadzą zajęcia treningowe zarówno szkolne jak i klubowe.

Szkoła to gwarancja dobrego zarządzania tym obiektem, to także gwarancja organizowania treningów, zawodów sportowych, pikników sportowo-rodzinnych i innych działań na tym obiekcie.oraz trasy do narciarstwa biegowego:

  • spacerowa - ok.  4 km,
  • dla małych dzieci na polanie pod Chojnikiem - 500 m,
  • trasa całoroczna do nartorolek o nawierzchni asfaltowej o dł. 2 km szerokości 3 m /Transgraniczne Centrum Turystyki Aktywnej/.
  • Trasa wyczynowa 2,5 km o szerokości 3 m.
  • "Całoroczne trasy narciarstwa biegowego pod Chojnikiem" to tor wykonany z tworzywa NP 50 CL i SK marki NEVEPLAST o śliskości śniegu do stylu klasycznego i stylu dowolnego na długości ok 200 m. Tor w postaci kolorowych mat połączonych w jednolitą trasę pozwalającą spacerować na nartach, ćwiczyć technikę biegu, trenować narciarstwo biegowe, a także organizować mini zawody w sprincie technikami narciarskimi: klasyczną i dowolną. Dodatkowo poprzez odpowiednie ich ułożenie na pochyłościach można je wykorzystywać do rekreacyjnych zjazdów na pontonach w okresie letnim.

Wszystkie prawa zastrzeżone - Transgraniczne Centrum Turystyki Aktywnej w Jeleniej Górze 2015

Realizacja: lakre.pl
nes-studio.pl

Program Unii Eropejskiej